Roma Media Center/ legifj.Rostás-Farkas György Sport 2022.06.15. 09:04

Budapest után Wolverhamptonban is legyőzte csoportjában a magyar labdarúgó- válogatott Angliát.

A két Puskás-akadémista, a duplázó Sallai Roland és Nagy Zsolt, illetve a kispesti akadémián is nevelkedő

Gazdag Dániel góljával 4–0-ra vertük az angolokat.

Az első tíz percben a magyar válogatott erejét a védekezés kötötte le, csak néhány másodpercre tudta megtartani a labdát. Schäfer András is ápolásra szorult, miután Reece James ráesett a térdére. A középpályás folytatni tudta a játékot, az első negyedóra végén pedig már Sallai Rolandot ölelte.

A válogatott ugyanis az első lehetőségét azonnal kihasználta!

Szoboszlai Dominik szabadrúgása után éppen annyit bizonytalankodott az angol védelem, hogy a labda a Freiburg támadója elé kerüljön, ő pedig nem hibázott. 0–1 a Molineux Stadionban biztosan nem erre számítottak.

Az első félidő közepén ennek hangot is adtak a drukkerek: amikor a hazaiak három belső védője egy percen keresztül minden elképzelés nélkül passzolgatott egymáshoz, már füttyszó harsant a hazai szektorokból. Sőt, ha a Szalai Ádám remek cselei után megítélt szabadrúgásnál Reece James nem ment a gólvonalról, még nehezebb helyzetbe került volna a tavalyi Eb ezüstérmese, így viszont a villámgyors kontratámadás után a saját kapujához visszasprintelő Szoboszlai Dominiknak kellett nagyot mentenie.

Sallai Roland duplázta meg az előnyt (0–2), az angol közönség időközben elhagyta a stadiont.

A németek ellen is gólt szerző Nagy Zsolt hajszálpontos lövése következett (0–3), majd a hajrában

Gazdag Dániel gólja (0–4) már a kiütést jelentette az angoloknak.